Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Dzień Kobiet. Dziękujemy.
Uroczyste obchody Dnia Kobiet, które miały miejsce w Domu Kultury w Rudkach zgromadziły liczne rzesze Pań z ternu całej gminy. Przybyli na nie również przedstawiciele władz lokalnego samorządu: Wójt Gminy- Andrzej Gąsior, zastępca - Włodzimierz Zaręba, przewodniczący Rady Gminy - Sylwester Kozłowski, sekretarz gminy – Agnieszka Lewandowska, skarbnik gminy - Danuta Fijas, radna powiatowa - Danuta Żebrowska oraz pracownicy Urzędu Gminy i członkowie organizacji społecznych działających na terenie gminy.
Odrobiną poezji wszystkie Panie przywitał dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich - Piotr Sepioło składając im jednocześnie serdeczne życzenia z okazji Święta Kobiet. Do tych życzeń dołączyli się również wójt – Andrzej Gąsior i przewodniczący RG Sylwester Kozłowski. Przy okazji składania życzeń dla Pań wójt przedstawił piękną i wzruszającą historię, obrazującą specyfikę kobiecej egzystencji w świecie, w którym jest miejsce i na miłość i również na łzy i cierpienie.
Wzorem lat poprzednich władze gminy postanowiły uhonorować kobiety szczególnie zasłużone dla społeczności lokalnej. W tym roku grono wyróżnionych było bardziej liczne niż w latach poprzednich, a znalazło się w nim aż 8 kobiet, które sprawują na co dzień opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. W tym zaszczytnym gronie znalazły się: Sylwia Adamska, Marianna Pierzchała, Aneta Pustuła, Małgorzata Kozłowska, Grażyna Płatek, Irena Binkowska, Anna Marzec oraz Bożena Grudzień.
Wójt gminy Andrzej Gąsior wręczając okolicznościowe grawertony podkreślał, iż kobietom tym, które niejednokrotnie w zaciszu domowym, samotnie podejmują ten ogromny trud opieki nad osobami niepełnosprawnymi należy się szczególny szacunek . Jednocześnie mówił, iż przyznane wyróżnienia maja być wyrazem wdzięczności wszystkich mieszkańców gminy dla pracy i serca, które kobiety te wkładają w codzienna opiekę nad niepełnosprawnymi członkami swych rodzin.
Podczas, gdy władze gminy składały życzenia wszystkim kobietom, pozostała męska część publiczności zgromadzonej w Domu Kultury w Rudkach wręczyła Paniom piękne kwiaty.
Po części oficjalnej, na którą złożyły się życzenia i podziękowania przyszedł czas na występy artystyczne. Duchową ucztę stanowił trwający ponad godzinę koncert duetu Dominika Żukowska i Andrzej Korycki. Duet ten występuje razem od 10 lat, z powodzeniem łącząc wzruszające ballady rosyjskich bardów Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy i Żanny Biczewskiej z utworami typu szanty, oraz autorskimi tekstami Jerzego Porębskiego i Andrzeja Koryckiego.
Podczas koncertu w Rudkach duet wykonał zarówno po rosyjsku jak i w polskich tłumaczeniach wiele wzruszających ballad; Trzy miłości, Modlitwa, Aleksander Siergiejewicz, Struna za struną, Plasterek cytryny i ja, Kamienie. Wykonawcy wyśpiewując rosyjskie pieśni nacechowane dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów zabrali publiczność w świat wspomnień i wzruszeń, łamiąc jednocześnie klasyczny podział na artystę i widza. Przy każdej niemal pieśni można było zaobserwować żywą reakcję publiczności, która chętnie angażowała się we wspólny śpiew z artystami.
Te żywe reakcje zgromadzonej w Rudkach widowni, która co i rusz nagradzała wykonawców gromkimi brawami były dowodem na trafność decyzji organizatorów koncertu, co do wyboru artystów na środowy występ z okazji Dnia Kobiet.
czytano: 2743 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2017-03-09 12:06:41
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"