Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Wielkie Kobudo w małej Nowej Słupi
W dniu 15 października na Hali Sportowej w Nowej Słupi z inicjatywy członków Sekcji Japońskich Sztuk Walki DOJO MAJO prowadzonej przez sensei Mariusza DĄBKA odbyło się Seminarium, Turniej oraz szkolenie sędziów sztuki walki KOBUDO. Na zaproszenie członków Sekcji DOJO MAJO na Halę Sportową przybyli Wójt Gminy Nowa Słupia pan Andrzej GĄSIOR oraz Zastępca Wójta pan Włodzimierz ZARĘBA którzy uczestniczyli w otwarciu Seminarium i z uwagą przyglądali się ćwiczącym. O godz. 10.00 uczestnicy Seminarium rozpoczęli zajęcia pod okiem shihana Przemysława WIŚNIEWSKIEGO trenera kadry Kobudo IMAF Polska, a kandydaci na sędziów zajęcia które prowadzili shihan Piotr WITKOWSKI Prezydent Federacji IMAF Polska oraz hanshi Mirosław WIŚNIEWSKI Dyrektor Techniczny Oddziału broni sztuk walki IMAF Polska. W zajęciach uczestniczyli reprezentanci sześciu klubów i sekcji. Sekcji Klubu Rondo z Inowrocławia, Ju Jitsu Świebodzin, Stowarzyszenia Japońskich Sztuk Walki z Oświęcimia, Towarzystwa Sportowego AKS Chorzów, Podhalańskiego Klubu Sportowego Japońskich Sztuk Walki z Zakopanego oraz naszej Sekcji Japońskich Sztuk Walki DOJO MAJO z Nowej Słupi.
Seminarium zgromadziło trzydziestu czterech uczestników, którzy pod okiem shihana Przemysława WIŚNIEWSKIEGO oraz sensei Patrycji PSZCZELIŃSKIEJ doskonali techniki z kijem BO oraz tonfami.
W trakcie trwania Seminarium miało również szkolenie dla sędziów. Ośmiu kandydatów przez dwie godziny zapoznawało się z teorią, regulaminami i przepisami, a następnie przystąpiło do zajęć praktycznych. Szkolenie zakończyło się egzaminem. Nowymi sędziami Kobudo Federacji IMAF Polska zostali min. sensei Mariusz DĄBEK oraz senpai Grzegorz KARBOWNICZEK z Sekcji DOJO MAJO z Nowej Słupi.
O godz. 14.00 rozpoczęło się główne przedsięwzięcie dnia na które wszyscy czekali, Świętokrzyski Turniej Kobudo. 37 zawodników w tym 17 z sekcji DOJO MAJO, w sześciu kategoriach wiekowych stanęło do walki o medale. Ćwiczący pod okiem sensei Mariusz DĄBKA wywalczyli 7 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe.
Medale i dyplomy zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczali Zastępca Wójta Gminy Nowa Słupia pan Włodzimierz ZARĘBA oraz prezydent Federacji IMAF Polska shihan Piotr WITKOWSKI.
Na podium stanęli:
kategoria wiekowa dzieci 6 – 9 lat
NOWAK Bartosz – I miejsce
SAŁATA Paweł – II miejsce
WIECHA Aleksandra – III miejsce
kategoria wiekowa młodziczki 10 – 12 lat
KRAKOWIAK Maria – II miejsce
NIEWADZI Oliwia – III miejsce
kategoria wiekowa młodzicy 10 – 12 lat
NOWAK Jakub – III miejsce
kategoria seniorzy 19 +
KARBOWICZEK Grzegorz – III miejsce
Składamy podziękowania Wójtowi Gminy Nowa Słupia panu Andrzejowi GĄSIOROWI, Zastępcy Wójta panu Włodzimierzowi ZARĘBIE oraz Dyrektorowi Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich panu Piotrowi SEPIOŁO za pomoc w realizacji Seminarium.
Dziękujemy za catering pani Agnieszce ŁOJEK z Karczmy MNICHA. Za wsparcie panu Jarosławowi BINKOWSKIEMU właścicielowi piekarni „Złoty Kłos” oraz panu Jerzemu SKRABACZOWI właścicielowi Centrum Wypoczynki i Rehabilitacji „GOŁOBORZE”.
Szczególne i gorące podziękowania należą się rodzicom naszych ćwiczących dzieci którzy pomagali w organizacji przedsięwzięcia i bez poświęcenia których nie byłoby ono możliwe.
W imieniu organizatorów
sensei Mariusz DĄBEK
czytano: 1513 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2016-10-17 11:46:12
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"