EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Wrócili z medalami. Puchar Polski IMAF w Kenjutsu i Kobudo.

Strona główna » Aktualności » Wrócili z medalami. Puchar Polski IMAF w Kenjutsu i Kobudo.

wielkość tekstu: A | A | A

medale Puchar Polski IMAF w Kenjutsu i Kobudo

W dniu 1 kwietnia 2023 r. w Inowrocławiu w Powiatowej Hali Sportowej „Kujawianka” odbył się Puchar Polski IMAF w Kenjutsu i Kobudo. Ponad 120 zawodników z 10 klubów z całej Polski walczyło o medale w konkurencjach z podziałem na wiek, wzrost i płeć. Z Sekcji Japońskich Sztuk Walki „DOJO MAJO” działającej przy Stowarzyszeniu Aktywni i Zdrowi „NOVUM” 13 zawodników i zawodniczek wywalczyło 10 medali.2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych to dorobek jakim mogli się pochwalić na zakończenie zawodów.

Złoto wywalczyli: PAWLIK Kajetan, KRAKOWIAK Martyna.

Srebro wywalczyli: LECH Zuzanna, GRZEGORCZYK Adam, PAWLIK Ksawery.

Brąz wywalczyli: KASPRZYK Nikola, PRZEMYSKI Mikołaj, BOROŃ Kacper oraz 2x KARBOWNICZEK Grzegorz.

Sensei Grzegorz najstarszy zawodnik trenujący w Sekcji jako jedyny z reprezentacji Nowej Słupi dwukrotnie stawał na podium.

W zawodach wzięli jeszcze udział: PRZEMYSKA Zuzanna, DZIEKAN Kajetan, GAŁKA Bartosz oraz LITWINEK Julia. Tym razem niestety wrócili bez medali, ale zajęli miejsca tuż za podium.

Miłym akcentem na otwarcie zawodów był pokaz Naszych zawodniczek: LITWINEK Julii, KRAKOWIAK Martyny, KASPRZYK Nikoli. Na prośbę organizatorów zaprezentowały one kata drużynowe (synchroniczne) z Sai. To duże wyróżnienie dla zawodniczek.

W historii startów zawodników Sekcji Japońskich Sztuk Walk DOJO MAJO działającej przy Stowarzyszeniu Aktywni i Zdrowi NOVUM w ramach federacji IMAF POLSKA oraz IMAF EUROPA zawodnicy wywalczyli do dnia dzisiejszego w konkurencjach Kobudo, Sport Kenjutsu oraz JuJitsu 104 medale: 29 złotych , 33 srebrne oraz4 2 brązowe.

100. medal dla Sekcji wywalczył na ostatnim turnieju senpai Kacper BOROŃ. Był to brązowy medal w konkurencji NIHON KOBUDO KATA młodzików w kategorii 10-12 lat.

Przed Naszymi zawodnikami kolejna szansa na miejsca na podium. 3 czerwca o godz. 10.00 na terenie DWD GOŁOBORZE w Rudkach  odbędzie się Puchar Polski JuJitsu i Grappling. Organizatorem tego wydarzenia będzie Stowarzyszenie Aktywni i Zdrowi „NOVUM” przy współpracy z Gminą Nowa Słupia. Przedsięwzięcie będzie realizowane z projektu ”Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez organizowanie i prowadzenie sportowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem elementów programów profilaktycznych” pn. „Organizacja Otwartego Pucharu Polski JuJitsu jako element przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom.”