Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Zjazd Sołtysów w Wąchocku. Wyróżnienie dla Sołtysa Dębna.
W dniu 25.06.2022 r. delegacja sołtysów z Gminy Nowa Słupia w składzie Barbara Kowalska, Stanisław Cisłowski, Józef Gołębski, Bogusław Dziółko, Mieczysław Kozłowski, Grzegorz Marczewski, wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzejem Gąsiorem oraz Sekretarzem Gminy Agnieszką Lewandowską uczestniczyli w XXVIII Zjeździe Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego oraz XXIII Krajowym Turnieju Sołtysów „Sołtys-Wąchock 2022”.
Spotkanie było okazją do uhonorowania najaktywniejszych sołtysów regionu. Kapituła konkursowa złożona z członków Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej i przedstawicieli Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dokonała oceny nadesłanych przez samorządy lokalne wniosków konkursowych. W zacnym gronie wyróżnionych znalazł się Pan Stanisław Cisłowski sołtys miejscowości Dębno.
Uroczystość została poprzedzona odsłonięciem tablicy Pamięci Feliksa Januchty (+2021) Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej w latach 1996-2021.
Zjazd sołtysów był okazją do wspólnej integracji, wymiany doświadczeń oraz spotkań z parlamentarzystami oraz przedstawicielami władz wojewódzkich i samorządowych.
czytano: 708 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2022-06-27 08:54:53
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"