Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Życzenia z okazji Dnia Strażaka.
Drogie Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Nowa Słupia!
4 maja każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. To święto o szczególnym znaczeniu.Przypomina nam o wyjątkowych ludziach, którzy z zaangażowaniem i poświeceniem wypełniają powierzone im zadania. Strażacki mundur to symbol niezawodności, męstwa i ofiarności. To służba bardzo odpowiedzialna, związana z ryzykiem, wysiłkiem i stresem, wymagająca hartu ducha, sprawności i znakomitych umiejętności ratowniczych.
Z okazji Dnia Strażaka składamy Państwu serdeczne gratulacje, podziękowania i najlepsze życzenia.
Bardzo często to właśnie strażacy z OSP są pierwsi na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia niosąc pomoc.
Nie do przecenienia jest też rola, jaką odgrywają Państwo w swoich społecznościach.
Członkowie OSP to lokalni liderzy, oddani swoim małym ojczyznom, dbający o ich rozwój oraz pielęgnujący ważne wartości i tradycje.
Niech odpowiedzialna, ale jakże zaszczytna służba pożarnicza i społeczna przynosi Państwu jak najwięcej satysfakcji, a opieka świętego Floriana niech zawsze wspiera Was i Wasze rodziny.
Bogu na Chwałę, ludziom na pożytek.
Szczęść Wam Boże.
Przewodniczący Rady Miejskiej Burmistrz Miasta i Gminy Nowa
Rafał Piasecki Andrzej Gąsior
czytano: 572 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2022-04-29 11:10:34
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"