Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Szkole Podstawowej w Jeziorku
W dniach 21-24 kwietnia 2022 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorku gościła panią Julię Keune- nauczycielkę geografii i historii z Gimnazjum im. Immanuela Kanta w Hamburgu. Wizyta ta była realizacją projektu przygotowawczego w ramach Polsko- Niemieckiej Wymiany Młodzieży. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka niemieckiego Marek Sieniek. Celem wizyty było wspólne opracowanie zasad dalszej współpracy, która planowana jest na rok szkolny 2022/2023. Uczniowie realizować będą projekt badawczy poświęcony pogodzie i zmianom klimatycznym.
Cała społeczność szkolna powitała zacnego gościa krótkim programem artystycznym m.in dzieci zatańczyły taniec „belgijka”.
Owocna współpraca przeplatana była atrakcjami turystycznymi. Pani Julia podziwiała walory turystyczne Gór Świętokrzyskich, które wywarły na niej wielkie wrażenie. Wspólnie z panem dyrektorem Zdzisławem Dudzicem odwiedziliśmy również Urząd Miasta i Gminy w Nowej Słupi, gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez pana burmistrza Andrzeja Gąsiora.
Projekt dofinansowany był kwotą 2170 zł. przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży.
Kolejnym etapem naszej współpracy będzie wizyta w przyszłym roku szkolnym młodzieży i nauczycieli z Jeziorka w Hamburgu.
Marek Sieniek
czytano: 516 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2022-04-26 14:19:16
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"