Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » OPIEKA WYTCHNIENIOWA
Do 31 grudnia 2020 roku samorządy mogą wnioskować do programu „Opieka wytchnieniowa 2021”.
„Opieka Wytchnieniowa” to program, który powstał po to, by choć w pewnym stopniu odciążyć opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Codzienna opieka nad osobą z niepełnosprawnością to wielkie wyzwanie. Opiekunowie często nie mają czasu dla siebie, są zmęczeni, a przecież każdy potrzebuje oddechu i odpoczynku. Usługa opieki wytchnieniowej może służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.
Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
Możliwe formy realizacji programu to:
Uczestnik programu, któremu przyznano pomoc, nie ponosi odpłatności za udzielone wsparcie.
Wszystkie osoby z terenu Gminy Nowa Słupia zainteresowane skorzystaniem wsparcia w formie opieki wytchnieniowej prosimy o pilny kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowej Słupi:
Telefonicznie: 41 31 77 139
41 363 03 68
41 363 03 63
41 363 03 69
Mailowo: gopsnowaslupia@o2.pl, sekretariat@gopsnowaslupia.pl
Lub inny zwyczajowo przyjęty sposób
czytano: 1040 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2020-12-16 10:57:41
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"