Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Amatorski Teatr Święty Spokój z nagrodą na ogólnopolskim 16. Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2019!
Amatorski Teatr „Święty Spokój” z Rudek zdobył wyróżnienie na 16. Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena. Wydarzenie odbywało się weekend 23.-24. listopada w Środzie Wielkopolskiej.
Na konkurs wpłynęło 57 zgłoszeń, po weryfikacji formalnej czyli pierwszym etapie zostało ich 42. W finale znalazło się osiem spektakli, między innymi z Warszawy, Krakowa, Poznania, czy Dębicy. Zespół z Rudek jako jedyny reprezentował Województwo Świętokrzyskie.
Teatr „Święty Spokój” odegrał czarną komedię pod tytułem „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” według scenariusza Izabeli Degórskiej. Bożena Jop, która na co dzień jest zastępcą dyrektora Zespołu Szkół w Rudkach, a jednocześnie polonistką i opiekunem merytorycznym grupy była bardzo zadowolona z występu: - Czasem stres blokuje, ale czasem bardzo motywuje, tak jest w przypadku aktorów z naszego teatru. Sami nie zawsze jesteśmy z siebie zadowoleni, ale najważniejsze, że nasze występy sprawiają radość innym. O to właśnie nam chodzi, żeby powodować uśmiech u jak największej ilości osób”. Tytułowy bohater „mąż Leon” (Artur Gąsior), również z uśmiechem schodził ze sceny, i bynajmniej nie dlatego, że znowu ożył- „Ktoś patrząc z boku stwierdzić może, że nie mam zbyt skomplikowanej roli, ale to wrażenie jest błędne. Najcięższą rzeczą jest pozostawanie w bezruchu, czy utrzymywanie powagi, kiedy wszyscy się śmieją”. Jak wyjaśnia Agata Sałata, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach oraz odtwórczyni głównej roli, był to pierwszy ogólnopolski konkurs, w którym „Święty Spokój’ wziął udział. „Starcie z innymi zespołami zakończyło się wyróżnieniem za propagowanie idei teatru amatorskiego. Mimo że to wyróznienie, czyli nagroda zaraz za podium, jesteśmy bardzo zadowoleni, przede wszystkim dlatego, że teatry, które przyjeżdżają, za pierwszym razem rzadko otrzymują nagrody. Poza tym nasz teatr, jako jedyny nie posiadał reżysera czy scenografa w pełnym tego słowa znaczeniu, więc to dodatkowe wyróżnienie” - podkreśliła. W spektaklu brali udział: Tomasz Andzela, Alina Cieśla, Paweł Cieśla, Ks. Sylwester Gaweł, Artur Gąsior, Magdalena Gąsior, Bożena Jop, Łukasz Karcz, Barbara Kowalska Agnieszka Lewandowska, Patrycja Mazur, Alicja Sala, Agata Sałata. Nagłaśniał i oświetlał, a także podkładał głos Wojciech Janus, zaś o sceniczny wygląd zadbała Anna Przemyska.
czytano: 879 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2019-11-29 14:11:07
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"