Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Świąteczna integracja
Wigilia z udziałem osób niepełnosprawnych
- Mamy wyjątkowy czas oczekiwania na radosne wydarzenie, jakim jest Boże Narodzenie, a takie spotkania służą integracji, są okazją do bycia razem, cieszenia się wspólną obecnością – mówił Andrzej Gąsior, Wójt gminy Nowa Słupia. W niedzielę, 16 grudnia w gościnnych progach Restauracji u Jana w Rudkach państwa Grażyny i Jana Rybka odbyło się tradycyjne już, wigilijne spotkanie z udziałem osób niepełnosprawnych z gminy.
Wydarzenie słowami wiersza otworzył Wójt gminy Nowa Słupia, Andrzej Gąsior. Za poetą powtarzał: - „To właśnie tego wieczoru, zło ze wstydu umiera, widząc, jak silna i piękna jest miłość, gdy pięści rozwiera.”
Głos zabrali także goście: Ojciec Zygfryd Wiecha ze wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu przyznał, że już kolejny raz uczestniczy w tym niecodziennym spotkaniu. – „Wiem, że jeśli Pan Bóg ukochał jakieś miejsce szczególnie, to serca wrażliwe na dobro i ciepło innych, którzy potrzebują opieki od innych: rodziców, opiekunów, przyjaciół”. – podkreślił duchowny.
- „Mam wrażenie, że tu jest dobre miejsce, są tu ludzie wrażliwi” – mówił też Andrzej Michalski, Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach – „Korzystając z okazji, że dziś podzielimy się opłatkiem i wspólnie zasiądziemy przy wigilijnym stole, chciałbym życzyć państwu radosnych i spokojnych świąt i żebyście w przyszłym roku spełnili swoje marzenia i plany.”
Życzenia złożył również Jerzy Roman, Przewodniczący Rady Gminy Nowa Słupia. Zwrócił się do gości: - „Chciałbym prosić opiekunów o cierpliwość, o wszystko, co możecie zrobić dla swoich dzieci, żeby one czuły się szczęśliwsze. Życzę, żeby nowy rok był jeszcze lepszy i żebyście także wy poczuli radość. Oczekujmy razem, dzieląc się sobą i swoimi sprawami.”
Serdecznych słów było o wiele więcej, ale te już zostały wypowiedziane w ciszy, podczas łamania się opłatkiem, który poświęcił ksiądz Stanisław Szuba – administrator Parafii w Rudkach. W uroczystości udział wziął także ksiądz Andrzej Górnik – Proboszcz Parafii w Nowej Słupi.
Na spotkanie wigilijne przybyli Radni Gminy Nowa Słupia Lidia Wiącek, Jerzy Roman, Bartosz Dutkiewicz, Łukasz Nowak, Rafał Piasecki, Marcin Grzegorski, Dawid Marzec, Grzegorz Rapcia, Stanisław Cisłowski, Sylwester Kozłowski, Radne Powiatowe Danuta Żebrowska i Agata Sałata, Sekretarz Agnieszka Lewandowska, Dyrektorzy jednostek gminnych oraz przedstawiciele Akademickiej Fundacji przy Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach.
Na stole królowały wigilijne potrawy- barszcz z grzybami, pierogi z grzybami i kapustą oraz śledzie i kapusta z grochem.
Wspólnie śpiewano kolędy, którym ton nadawała utalentowana młodzież z gminy Nowa Słupia – Maria i Tomasz Sadrak, Marta Żelazowska i Sylwia Dziubińska-Rapacz oraz Koło Gospodyń Wiejskich Modrzewianki a także organista Gustaw Jaworski.
Wójt Andrzej Gąsior wręczył statuetkę Panu Tomaszowi Kałuża za szczególne społeczne zaangażowanie na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących pomocy.
Uroczystość zorganizowali: Urząd Gminy w Nowej Słupi przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi oraz Akademicka Fundacja przy Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach.
czytano: 2427 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2018-12-18 08:37:18
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"