Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Nauczyciele z Zespołu Szkół w Rudkach z wizytą w Rumunii
ERASMUS+ 2018-2020: MUSEUMHOLICS – Nauczyciele z Zespołu Szkół w Rudkach z wizytą w Rumunii
W dniach od 20 do 24 listopada 2018 r. w mieście Sibiu w środkowej Rumunii odbyło się spotkanie organizacyjne realizowane w ramach projektu Erasmus+ 2018-2020: MUSEUMHOLICS. Celem wizyty było omówienie zadań projektu, wybranie logo, praca na TwinSpace projektu Museumholics na platformie eTwinning i opracowanie ankiety dla uczniów. Nauczyciele zostali przeszkoleni przez koordynatora z Rumunii, który jest również Ambasadorem eTwinnig, w jaki sposób pracować na platformie i jak przeprowadzić edukację uczniów w muzeum.
Kolejne działania to praca nad projektem i omówienie kolejnych wizyt i zadań, a także omówienie celów i efektów jakie powinni osiągnąć uczniowie i nauczyciele w ciągu całego projektu ze zwróceniem szczególnej uwagi na br. szkolny.
W spotkaniu uczestniczyło sześć europejskich szkół:
- Istituto Comprensivo Statale "Fiorentino" - Battipaglia, WŁOCHY
- Klaipedos Vites pagrindine mokykla - Klaipeda, LITWA
- Colegiul National Gheorghe Lazar Sibiu - Sibiu, RUMUNIA
- 75.YIL CUMHURIYET ORTAOKULU - Koaceli, TURCJA
- IES Ribera del Fardes - Purullena, HISZPANIA
- Zespół Szkół w Rudkach, POLSKA.
Polskę reprezentowali koordynator projektu Marzena Kozłowska i Ewa Klefas. Podczas spotkania z dyr. Colegiul National Gheorghe Lazar w Sibiu nasi nauczyciele przekazali dyrektorowi książkę o Polsce do biblioteki szkolnej.
Organizatorzy spotkania przeprowadzili konkurs na logo projektu. Głosowali wszyscy przybyli reprezentanci szkół, a także wybrani uczniowie ze szkoły w Sibiu. Zwyciężyło logo przygotowane przez szkołę w Hiszpanii (można je obejrzeć w albumie).
Po intensywnej pracy nad planowaniem działań w projekcie delegacje otrzymały Certyfikaty uczestnictwa. W trakcie wizyty był czas na wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń. Oprócz codziennych spotkań roboczych delegacje miały możliwość zwiedzania Sibiu w ramach realizacji zadań projektowych. Nauczyciele zwiedzili: Muzeum Brukenthal, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Farmacji, Muzeum Historii, Muzeum Wsi (Open Air Museum), a także targ bożonarodzeniowy (Christmas Fair).
Przed szkołami kolejne wyzwania - w styczniu 2019 r. wizyta na Litwie uczniów i nauczycieli, a w marcu rewizyta w Polsce wszystkich partnerów uczestniczących w projekcie.
Wszyscy uczestniczący w spotkaniu nauczyciele wrócili pełni entuzjazmu i zapału do dalszej pracy.
czytano: 1326 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2018-11-26 10:34:52
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"