Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Droga Krzyżowa na Święty Krzyż w intencji trzeźwości.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się 16 lutego 2018 r. o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Wyruszymy "Drogą Królewską" w kierunku Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy. Do niesienia krzyża zachęcamy szczególnie grupy AA..
W Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu o godzinie 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. bp. Jan Piotrowskiego.
Każdy z uczestników będzie miał też możliwość podjęcia abstynencji i wpisania się do Księgi Trzeźwości Diecezji Kieleckiej‚ która będzie wyłożona w Bazylice. Do księgi wpisujemy imię i nazwisko‚ intencję w jakiej podejmujemy abstynencję oraz okres zobowiązana.
Organizatorzy zapewniają bezpłatny autobus MPK na trasie Kielce - Nowa Słupia; Święty Krzyż - Kielce. Autobus odjeżdża o godz. 16.45 z przystanku przy Stokrotce na ul. Jaworskiego ( obok kościoła św. Jadwigi Królowej)‚ zaś o godz. 17.00 z przystanku al. IX Wieków Kielc (Kościół św. Wojciecha). Prosimy o wcześniejsze zarezerwowanie miejsca w autobusie pod nr tel. 41-368-02-96 wew. 238.
Ponadto informujemy, że Gmina Nowa Słupia zapewnia odwóz po uroczystościach około godz. 21.30 na trasie Święty Krzyż – Nowa Słupia.
czytano: 1175 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2018-02-12 13:35:44
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"