Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Wielkie pieniądze z Unii na edukację naszych dzieci
Nowe pracownie językowe, nowoczesne zestawy edukacyjne, szkolenia dla nauczycieli i dodatkowe zajęcia dla uczniów. W szkole w Nowej Słupi rusza specjalny program edukacyjny "Nasza Szansa na Sukces".. Jego wartość zgodnie z podpisaną umową w dniu 3 listopada br. wynosi 394.531,31 zł.
- To jak dotąd największy projekt edukacyjny realizowany przez naszą placówkę – mówi nie kryjąc zadowolenia Rafał Karcz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi.
Inspiracją do jego napisania były nie najlepsze wyniki uczniów podczas egzaminów szóstoklasistów. W 2016 roku uzyskali oni średni wynik z matematyki na poziomie 48,6% wobec średniej wojewódzkiej 53%. zaś z języka angielskiego 64,5% przy średniej wojewódzkiej - 69%.
TRZY PŁASZCZYZNY
Projekt realizowany będzie od tego aż do 2019 roku. Zakłada działania na kilku ważnych poziomach. Po pierwsze, szkoła zostanie doposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Na ten cel przeznaczonych zostanie około stu tysięcy złotych.
Po drugie, doskonalenie zawodowe nauczycieli i po trzecie zajęcia dodatkowe dla uczniów - matematyczno-przyrodnicze, informatyczne oraz językowe. Będą także prowadzone zajęcia dla uczniów „o specjalnych potrzebach”.
Autorzy projektu chcą zmienić w szkole podejście do nauki i nauczania.
NAJWAŻNIEJSZE TO ZROZUMIEĆ
- Wiadomo, że przedmioty ścisłe mówiąc potocznie kuleją, stąd dodatkowe zajęcia z matematyki, ale nie tylko. Również z informatyki i języka angielskiego. Chcemy wprowadzić nauczanie metodą eksperymentu. Uczniowie będą sami do pewnych rzeczy dochodzić, dzięki temu będą mogli poznać i zrozumieć pewne zjawiska – mówi Rafał Karcz, dyrektor szkoły w Nowej Słupi. - Dziś największą bolączko jest to, że dzieci uczą się na pamięć. To sprawia, że często nie potrafią tej wiedzy zastosować w praktyce, a po jakimś czasie wszystko zapominają. Jeśli eksperymentując na lekcji sami odkryją pewne zjawiska i zależności oraz zrozumieją je, to efekty nauki będą o wiele lepsze – zaznacza nasz rozmówca.
TAKŻE WYCIECZKI EDUKACYJNE
Szkoła w ramach projektu zakupi między innymi zestawy do robotyki. Uczniowie podczas zajęć będą sami mogli składać i programować roboty. To ma ich zachęcić do nauki zarówno informatyki jak i matematyki, potrzebnej do tworzenia programów komputerowych.
Będą organizowane także wyjazdy edukacyjne do takich miejsc jak choćby Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. - Tam uczniowie będą mogli zobaczyć, to czego nie jesteśmy im w stanie pokazać na lekcjach. Chcemy, by nasze dzieci zaprzyjaźniły z nauką – poznali naocznie pewne zjawiska matematycznie i fizyczne – mówi dyrektor Karcz.
Realizacja projektu rusza w grudniu tego roku. To pierwszy tak duży program realizowany przez szkołę w Nowej Słupi. - Wcześniej prowadziliśmy mniejsze działania w ramach Erasmus'a, czy Comenius'a. Na chwilę obecną ten jest największy. Z realizacji programu cieszy się wójt Andrzej Gąsior. - Nasze dzieci zasługują na to, by mieć w szkole takie same warunki do nauki jak ich rówieśnicy z Kielc czy innych dużych miast. Robimy wszystko, by im to zapewnić. Dowiedliśmy, że nieduża gmina może zdobyć ogromne pieniądze z Unii na edukację. Liczę, że efekty realizacji programu „Nasza szkoła naszą szansą” będą równie duże – mówi Andrzej Gąsior, wójt gminy Nowa Słupia.
czytano: 928 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2017-11-06 13:24:29
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"