Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » W służbie Bogu i człowiekowi!
Druga grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii (Trzcianka, Bartoszowiny, Paprocice) udali się w dniach od 30 czerwca do 8 lipca do Rycerki Górnej k/Żywca, gdzie odbył się obóz Liturgicznej Służby Ołtarza.
Wzięło w nim udział czterdzieści czworo dzieci z całej polski i z Kanady a w tym 6 osób z terenu gminy Nowa Słupia.
Przez osiem dni pogłębiali swoją znajomość liturgii, głównie przez świadome uczestnictwo w codziennej Eucharystii. Pomocna była też „szkoła liturgii” oraz nauka śpiewu. Naszymi drogowskazami były w tym roku Uczynki miłosierdzia względem duszy.
Nie zabrakło ciekawych wycieczek w okolice: Parku Leśnego w Ustroniu, Aquaparku w Leśnej, Koniaków oraz wypraw górskich. Zdobyliśmy m. in. Wielką Raczę. Odbyły się również tradycyjnie sportowe, zwłaszcza piłkarski.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Brzegach k/Wieliczki, które przygotowywały się na ŚDM i papieża Franciszka.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy wyjechać na tegoroczne wakacje – Organizatorom, Dyrekcjom szkół, Sponsorom, Rodzicom oraz Urzędowi Gminy Nowa Słupia za dofinansowanie wyjazdu.
Dzieci i Młodzież ze Scholii Parafialnej i Liturgicznej Służby Ołtarza.
czytano: 1219 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2016-08-02 10:28:22
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"