Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Konsultacje społeczne w sprawie dostępu do Internetu
Zwrcamy się z prośbą o sprawdzenie na mapie, czy Państwa domy, mieszkania, są zaznaczone jako będące w zasięgu szybkiego Internetu (NGA).
https://konsultacje.itl.waw.pl/mapa/
Jeśli stwierdzicie Państwo złą klasyfikację, to po zalogowaniu można ją zmienić i w ten sposób na przykład znaleźć się w planach jakiegoś operatora do dociągnięcia światłowodu.
Lista „białych obszarów NGA”
Biały obszar NGA to miejsce – punkt adresowy budynku, w którym nie występuje infrastruktura telekomunikacyjna umożliwiająca świadczenie usług dostępu do internetu o przepustowości co najmniej 30 Mb/s.
Lista „białych obszarów NGA” została opracowana na podstawie danych pozyskanych w ramach inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej przeprowadzonej w 2015 roku. W liście zostały uwzględnione dane w zakresie obszarów, w których zrealizowane zostały inwestycje w sieci dostępowe NGA, o przepustowości co najmniej 30 Mb/s, w ramach programów operacyjnych współfinansowanych ze środków unijnych perspektywy finansowej 2007-2013 (dane pobrane z Systemu Informacyjnego o Infrastrukturze Szerokopasmowej według stanu na 31 grudnia 2015 r.), oraz w których nie wykazano zasięgów w miejscowościach, w których zrealizowano 98 projektów z działania 8.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (które wskazało Centrum Projektów Polska Cyfrowa w związku z koniecznością zachowania trwałości tych projektów). Z bazy adresów „białych obszarów NGA” zostały wykluczone również lokalizacje objęte planami inwestycyjnymi zgłoszonymi w ramach konsultacji społecznych obszarów białych NGA przeprowadzonych w 2015 roku (które zostały uznane za wiarygodne i potwierdzono ich realizację przed rozpoczęciem tegorocznych konsultacji), a także obszary, na które złożono wnioski o dofinansowanie realizacji projektu w ramach I konkursu w działaniu 1.1. PO PC.
Współrzędne geograficzne do zlokalizowania adresów zostały pobrane z Państwowego Rejestru Granic prowadzonego przez Głównego Geodetę Kraju.
Przez konsultacje listy obszarów białych NGA chcemy sprawdzić, czy jest ona kompletna (na liście zostały uwzględnione dostępne informacje o wszystkich obszarach białych) oraz czy obszary białe NGA zostały prawidło wyznaczone (na liście są tylko te miejsca, gdzie rzeczywiście nie ma infrastruktury NGA).
Uwagi może zgłosić każdy, kto zarejestruje się na portalu. kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i przeniesienie do zewnętrznego serwisu
W polu rejestracji należy wpisać imię i nazwisko / nazwę firmy oraz adres e-mail.
Po rejestracji i zalogowaniu się do serwisu można sprawdzić, czy dany adres jest obszarem białym NGA. Poprzez wpisanie dokładnego adresu (miejscowość, nazwa ulicy i nr budynku - opcjonalnie współrzędne geograficzne) sprawdzamy, czy dana lokalizacja znajduje się w bazie obszarów białych NGA. Po wyświetleniu wyniku można potwierdzić lub nie zgodzić się z klasyfikacją tego adresu. Taka informacja trafi do nas i pomoże w weryfikacji listy obszarów białych NGA.
Instrukcja weryfikacji listy obszarów białych NGA
żródło : https://mc.gov.pl/konsultacje/konsultacje-spoleczne-obszarow-bialych-nga/weryfikacja-obszarow
czytano: 1491 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2016-06-07 10:19:30
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"