Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » TYTUŁ SZKOŁY Z KLASĄ 2.0 DLA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JEZIORKU
W roku szkolnym 2014/15 Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorku zadebiutowała w kolejnej już edycji programu „Szkoła z Klasą 2.0” realizowanej przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tegoroczna edycja upłynęła pod hasłem „Czytamy i Odkrywamy”. W realizacji programu działali: Dyrektor szkoły pan Zdzisław Dudzic, pan Marek Telka, który pełnił rolę koordynatora programu, oraz nauczyciele: panie Agnieszka Bis, Barbara Sikora i Marta Styczeń.
Każdy z nauczycieli realizował wyznaczone zadania, a opisy umieszczał na platformie w swoim profilu uczestnika. Planowanie i realizacja zadań było jednym z wymogów koniecznych do uzyskania Certyfikatu 2.0. Dyrektor szkoły mógł wybrać spośród 11 działań tylko jedno. Zadaniem Dyrektora było przedstawienie propozycji wykorzystania zasobów TIK w szkole oraz wprowadzenie tej propozycji w życie. Ponieważ część uczniów nie posiada w domu komputera i stałego łącza internetowego, dlatego, by rozwijać umiejętność posługiwania się TIK zadanie wybrane przez Dyrektora to „komputery po lekcjach”. Do dnia 12. 12. 2014 r. Dyrektor zaplanował zadania, natomiast do 20. 05. 2015 r. wszystkie podjęte zadania zrealizował.
Koordynator programu – Marek Telka wspierał Zespół 2.0 w nauczaniu z wykorzystaniem TIK, czuwał nad grafikiem pracy, organizował wydarzenia ogólnoszkolne, monitorował przebieg działań projektowych w szkole. Na platformie opisał przebieg spotkania otwierającego dla nauczycieli Zespołu 2.0, Debaty szkolnej podczas której został wypracowany Kodeks 2.0 – zasady korzystania z TIK w edukacji, Szkolnego Festiwalu, gdzie zaprezentowane zostały efekty całorocznej pracy – projektów, Kodeksu, zadań i innych prac uczniów i nauczycieli, a także spotkanie podsumowujące program, ewaluacje przebiegu, mocnych i słabych stron. Nauczycielki realizowały swoje zadania, a wymagana była od nich podstawowa umiejętność posługiwania się komputerem, posiadanie własnego konta lub poczty elektronicznej oraz dostęp do Internetu. W pierwszym semestrze musiały zrealizować jedno zadanie ze ścieżki Kodeks 2.0, w drugim natomiast trzy z jednej, wybranej ścieżki zadaniowej: „Projekt edukacyjny”, „Odwrócona lekcja”, „Uczymy innych” oraz „Uczniowskie forum naukowe”.
Zadania zostały zrealizowane i opisane zgodnie z wytycznymi, zamieszczonymi na platformie Szkoły z Klasą 2.0, kontrolowane przez moderatora były podstawą do zaliczenia całego programu, którego uwieńczeniem było zdobycie Certyfikatu 2.0 oraz tytułu Szkoły z Klasą 2.0.
czytano: 1489 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2015-09-04 10:28:34
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"