Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Dzień Dziecka w Rudkach
W dniu 1 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Rudkach świętowaliśmy Dzień Dziecka. Obchody rozpoczął barwny korowód ulicami Rudek. Uczniowie wraz z nauczycielami przebrani w kolorowe, śmieszne i fantastyczne stroje z uśmiechem pozdrawiali mieszkańców osiedla. Pod eskortą policji, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem podczas przemarszu, dotarliśmy na boisko szkolne, gdzie na dzieci i młodzież czekały różne atrakcje. I tak:
Reprezentanci Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum rozegrali mecze siatkówki i piłki nożnej na pobliskim Orliku. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Aneta Kluzek, Robert Klefas, Sylwester Spelak i Przemysław Stelmaszczyk.
Oto wyniki rozgrywek:
Mecz piłki nożnej kl. III – IV SP – 2 : 0 oraz kl. V – VI SP – 3 : 3 (k 1:2)
Mecz piłki siatkowej kl. III – I i II Gimn – 2 : 1
Mali sportowcy z klasy I i III SP otrzymali też certyfikaty uczestnictwa w projektach „Mały mistrz” oraz „Pilotażowego projektu powszechnej nauki pływania w województwie świętokrzyskim dla uczniów szkół podstawowych klas III i IV”.
Laureat oraz pozostali uczestnicy „Ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego ZUCH” otrzymali dyplomy i nagrody.
W obchodach uczestniczyli też przyszli uczniowie naszego gimnazjum - szóstoklasiści ze szkół podstawowych w Rudkach, Starej Słupi i Jeleniowie. Trzecioklasiści - Natalia Cybularz, Patrycja Fałek, Dorota Kwiecień i Izabela Życińska oraz sam przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Krzysztof Bera, pokazali gościom klasy gimnazjalne. Potem szóstoklasiści obejrzeli próbę Koła Teatralnego pod okiem Wiesławy Lasoty, prezentacje multimedialne przedstawiające szkolne życie i projekt ERASMUS+ oraz doświadczenia z fizyki prowadzone przez Beatę Cieślik.
W międzyczasie na naszej letniej scenie zaprezentowali się najmłodsi z klas 0 – III. Maluchy tańczyły i śpiewały z razem wychowawczyniami – Iwoną Zarosą, Małgorzatą Nietrzpiel, Moniką Chamerą, Renatą Wojtasik, Marią Brzezińską i Agnieszką Rogulą. Dzieci zaśpiewały m.in. piosenkę z bajki „Jaś i Małgosia”, „Mniej niż zero” Lady Pank, „Na wędrówkę” i „Chocolate Choco Choco”. W kąciku makijażu Maria Ogłaza ozdabiała dziecięce twarze różnymi malowidłami.
Następnie dzieci i młodzież obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Prawdziwe oblicza telewizji” w wykonaniu Koła Teatralnego prowadzonego przez Wiesławę Lasotę. Potem uczniowie, którzy byli w szczególny sposób zaangażowani w obchody Tygodnia Zdrowotno-Profilaktycznego, otrzymali nagrody z rąk pedagoga, Anity Cieślik.
Dzieci z kl. 0 – III SP wraz z wychowawcami wzięły udział w grze matematycznej „Poszukiwanie skarbów". Organizatorami były zespoły uczniów klas I i II Gimnazjum, które w ramach projektu „Erasmus+ 2014-2016: Maths Is Everywhere!” przygotowały matematyczne pytania, zadania i łamigłówki. Nad przebiegiem gry czuwała młodzież z kl. I - Martyna Bera, Klaudia Bis, Maja Gąsior, Kinga Kałuża, Dominika Przygoda, Natalia Zarosa, kl. II - Julia Gąsior, Michalina Kowalska, Paulina Kozera, Weronika Kozłowska, Agnieszka Kwiecień, Angela Raczyńska, Paulina Sala, Maria Niebrzydowska, Karolina Wrona oraz nauczyciele - Marzena Zbrożyna i Magdalena Mazur – Młynarczyk. Po zdobyciu słodkiego skarbu, dzieci zostały zaproszone na przekąskę w postaci kiełbasek z grilla i kontynuowały gry i zabawy.
W obchody Dnia Dziecka włączył się także zespół muzyczny GIM BAZA TYM z włoską i rumuńską piosenką „Lasciate Mi Cantare” oraz „Dragostea Din Tei”, a także zespół taneczny dziewcząt z kl. IV z układem do tureckiej piosenki „Kiss, Kiss”. Zespoły zostały przygotowane przez Anitę Cieślik i Anetę Kluzek. O nagłośnienie i oprawę muzyczną podczas imprezy zadbał także Jakub Kusiński.
Duże zainteresowanie wzbudziły występy uczniów klas I – III Gimnazjum, którzy realizując kolejne zadanie projektu Erasmus+ napisali własny wiersz lub piosenkę o matematyce do znanej melodii. Na scenie wystąpili: Marzena Zbrożyna oraz Martyna Bera, Klaudia Bis, Aleksandra Główczyńska, Wiktoria Złomek, Remigiusz Świetlik, Julia Fijas, Maja Gąsior, Dominika Przygoda, Natalia Zarosa z kl. Ib, Michalina Kowalska, Paulina Kozera, Agnieszka Kwiecień, Maria Niebrzydowska, Paulina Sala z kl. II a, Julia Gąsior, Weronika Kozłowska, Karolina Wrona, Klaudia Zieja z kl. II b i Igor Sala z kl. III b.
Na zakończenie młodsza grupa aktorów teatru „Święty spokój” z GOK w Rudkach przypomniała swoim przedstawieniem pt. „Kubuś Puchatek i bezpieczeństwo” o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Nad grupą teatralną czuwała Bożena Jop.
Ostatnim punktem programu była piosenka Urszuli „Konik na biegunach” w wykonaniu grupy nauczycieli oraz słodki podarek dla wszystkich dzieci. Bawiliśmy się świetnie, uśmiech gościł na naszych twarzach, tym bardziej, że cały czas świeciło słońce i było bardzo ciepło.
Serdeczne podziękowania kierujemy też do naszych fotografów - Patrycji Fałek z kl. III c oraz Tomasza Kałuży z kl. I b za wytrwałe dokumentowanie naszych działań :)
ZAPRASZAMY NA STRONĘ SZKOŁY: ZSRUDKI.EDUPAGE.ORG
czytano: 3314 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2015-06-08 12:27:16
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"