Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Szkoła Współpracy w Jeziorku
,,Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to ogólnopolski systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III- Wysoka jakość systemu oświaty.
Celem głównym tego projektu jest wzmocnienie współpracy między uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce dzięki opracowaniu, upowszechnieniu i wdrożeniu modelowych rozwiązań.
Wdrożenie modelowych programów współpracy w uczestniczących w projekcie szkołach i przedszkolach ma w dalszej perspektywie zainspirować środowiska szkolne i przedszkolne w całym kraju do wdrażania dobrych praktyk w zakresie współpracy w swoich placówkach. Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodziców w działaniu szkoły i przedszkola.
Do udziału w projekcie zostały wybrane łącznie 200 szkół i przedszkoli z całej Polski, które pomyślnie przeszły procedurę rekrutacyjną, podpisały porozumienie i zadeklarowały gotowość wzmacniania współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli.
Szkoła, zgłaszając swój udział w projekcie, zadeklarowała m. in.:
Powołanie zespołów zadaniowych (Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele).
Przystąpienie szkoły do projektu oznacza również, że 12 przedstawicieli szkoły, tzn. 5 uczniów: Kacper Łodej, Zuzanna Bryła, Dominika Dyk, Oliwia Wijas, Patryk Grudzień reprezentujących samorząd uczniowski, 4 rodziców: Anna Rola, Aleksandra Łodej, Justyna Bryła, Elżbieta Mikulko reprezentujących radę rodziców oraz 3 nauczycieli: Zdzisław Dudzic- dyrektor, Joanna Rogula- Dziekan, Agnieszka Bis będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych w projekcie. Warsztaty mają na celu wyposażenie przedstawicieli, uczniów, rodziców i nauczycieli w wiedzę i kompetencje potrzebne do budowania w szkole współpracy i kapitału społecznego.
Pierwszy warsztat już się odbył w dniu 24.03.2015r. w hotelu Stangret w Kielcach. Warsztat prowadził trener Pan Piotr Szczęsny- przedstawiciel Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wypracowaliśmy model Naszej Szkoły Marzeń. Następne warsztaty są przed nami. Projekt kończy się w czerwcu 2015 roku.
Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Gąsiora Wójta Gminy Nowa Słupia nasi uczniowie mogli uczestniczyć w warsztacie. Pan Wójt zapewnił dowóz i odwóz busem gminnym za co składamy mu serdeczne podziękowania.
czytano: 1803 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2015-03-26 13:07:28
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"