Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Złote pary na medal
GALERIA FOTO 1 - kliknij tutaj
GALERIA FOTO 2 - kliknij tutaj
W niedzielę, 26 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach 82 pary małżeńskie otrzymały medale przyznane przez Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W uroczystości wzięły także osoby, które przeżyły ze sobą więcej niż 50 lat.
Odznaczenia i dyplomy wręczał wszystkim wójt gminy Wiesław Gałka. Uroczystościom towarzyszyły występy zespołów artystycznych. Duże oklaski zebrał Kabaret Pigwa Show.
Jesteście wzorem do naśladowania
Przed spotkaniem w GOK mszę świętą w miejscowym kościele Matki Boskiej Częstochowskiej odprawił ksiądz proboszcz Kazimierz Hara, który pogratulował parom wspaniałego jubileuszu. Podziękował za to, że w związku małżeńskim potrafiły przetrwać i przezwyciężyć wszystkie trudności. Z dumą mówił o tym, że jubilaci szanowali swoją żonę, swojego męża, z wyrozumieniem patrzyli na różne przypadłości drugiego człowieka, które każdy z nas posiada.
Dalsza część uroczystości odbywała się w GOK. - W kościele w Rudkach dziękowaliście Panu Bogu za 50 i więcej lat pożycia małżeńskiego – zwrócił się do jubilatów wójt Wiesław Gałka . - Teraz chcemy wam podziękować za to, że jesteście wzorem do naśladowania nie tylko przez wasze dzieci, wnuków, prawnuków, ale przez nas wszystkich. To wy swoim dobrym przykładem przekonujecie pozostałe społeczeństwo, że można w doli i niedoli, w zdrowiu i chorobie, w dostatku i niedostatku przezwyciężać trudności i trwać w związku małżeńskim dotrzymując ślubowania złożonego w kościele przed Bogiem i przed swoim partnerem, żoną i mężem.
Wójt Wiesław Gałka przedstawił radnych i pracowników Urzędu Gminy, którzy razem z nim wyszli na scenę. Wyraził zadowolenie, że tak wielu jubilatów, ich krewnych, znajomych przybyło na uroczystości wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
- Wiem, że wielu z was nadal żywo interesuje się życiem społecznym, tym, co dzieje się w waszych miejscowościach, a zwłaszcza troskliwie patrzycie na swoje dzieci, wnuki, prawnuki – powiedział wójt do jubilatów. - Wszystko to zaprząta wam głowę, często nie zważając na swoje zdrowie, swoje przypadłości chorobowe. Dzisiaj chcemy wam podziękować za tę troskę. Patrzę na twarze, wszystkie są uśmiechnięte, zadowolone, szczęśliwe, że uroczystość ta odbywa się właśnie z naszym udziałem i udziałem najbliższych osób.
Z godnością i szacunkiem do jubilatów
Wójt Wiesław Gałka zachęcał do zwiedzania Rudek tych, którzy tu dawno nie przebywali. W ostatnich latach miejscowość zmieniła się nie do poznania, powstały nowe obiekty. Odnawiane są budynki wspólnot mieszkaniowych, powstał nowy stadion z dwoma boiskami, budowana jest kanalizacja, chodniki, przebudowywane drogi, szkoła, GOK. Rudki zmieniają się tak, jak cała gmina.
Wiesław Gałka poinformował, że z uroczystości wszyscy jubilaci otrzymają zdjęcia, by były pamiątką spotkania. Ten jubileusz jest bowiem niespotykany, nie każdy ma szczęście go dożyć.
Wójt wzniósł toast za zdrowie jubilatów, ich pomyślność i kolejne długie lata w związkach małżeńskich. - Chcemy wszyscy razem i ja osobiście przekazać państwu wyrazy najwyższego szacunku – powiedział.
Zaproszeni jubilaci otrzymali od wójta medale i dyplomy. Dla wszystkich przygotowany był ciepły posiłek, smakowały ciasta, torty, owoce. Przy wyjściu pary obdarowane zostały okolicznościowymi upominkami w postaci ciepłych koców.
Czas dla nas się cofnął
W programie artystycznym wystąpił dla jubilatów zespół Chełmowianki, który w ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce w województwie. Podobały się Świętokrzyskie Diabliki, młodzież, która świetnie śpiewa i wykonuje tańce ludowe. Gościem specjalnym był Bronisław Opałko, popularna Genowefa Pigwa ze swoim zespołem, który witany był dużymi oklaskami.
Wójt Wiesław Gałka podziękował zespołowi za występ i pogratulował Świętokrzyskiej Nagrody Kultury otrzymanej niedawno za działalność artystyczną z rąk marszałka Adama Jarubasa. Został zaproszony do wspólnego wykonania finałowej piosenki „Do gwiazd”.
W imieniu jubilatów podziękował wszystkim Zenon Gajek z Nowej Słupi. - Ta uroczystość jest wspaniała, czas dla nas na pewno cofnął się dobre kilka lat – powiedział.
- Została przygotowana w każdym calu. Wójtowi należą się duże słowa uznania. Życzeń pod naszym adresem padło dużo tak w kościele, jak i tutaj. Pozostały jeszcze życzenia dla organizatorów. Panie wójcie, panu, pańskim bliskim, organizatorom życzymy dużo zdrowia. Obyście wszyscy państwo doczekali tak pięknego jubileuszu jak my!
W uroczystości wzięli udział:, przewodniczący rady Sylwester Kozłowski z Mirocic, wiceprzewodniczący – Henryk Gąsior z Rudek, Ryszard Karpiński ze Starej Słupi, radni- Janusz Czaja z Serwisa i Sosnówki, Jadwiga Kot i Ewa Pastuszyńska z Nowej Słupi, Przemysław Stelmaszczyk z Rudek, Józef Świetlik z Jeziorka, Halina Misiurska z Jeleniowa, sekretarz gminy Zbigniew Zagdański, kierownik referatu gospodarczo-inwestycyjnego Marek Partyka.
Postanowieniem Prezydenta RP z dn. 6 sierpnia 2014 r. medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” otrzymały z terenu gminy 82 pary
Stara Słupia - Tomczyk Janina i Tadeusz, Pepaś Danuta i Władysław,Cieślik Krystyna i Czesław, Śmiech Irena i Henryk, Ziejewscy Marianna i Stanisław, Jabczyk Krystyna i Jan, Wojton Helena i Marian. Włochy - Dąbrowscy Henryka i Julian, Kosiarscy Aleksandra i Mieczysław. Cząstków - Głowaccy Helena i Stanisław. Skały - Sierpień Zofia i Stanisław, Serwiccy Cecylia i Jan. Pokrzywianka - Łebek Janina i Jan, Surma Helena i Kazimierz, Gierczak Irena i Władysław, Białek Anna i Jan. Sosnówka - Bassa Kazimiera i Edward, Mądzik Daniela i Stefan, Kowalscy Helena i Kazimierz, Janus Zofia i Józef, Abramczyk Janina i Jan, Jaros Barbara i Tadeusz, Wierzbińscy Marianna i Stanisław, Mazur Władysława i Tadeusz, Mirocice - Domagała Janina i Zenon, Jagiełło Pelagia i Stanisław, Charemscy Stanisława i Antoni, Góźdź Danuta i Stanisław, Braccy Helena i Mieczysław, Lasek Krystyna i Marian. Rudki - Mokrzańscy Jadwiga i Stanisław, Świstak Janina i Stanisław, Wójcik Genowefa i Kazimierz, Kalisz Marianna i Władysław, Hylińscy Janina i Eugeniusz, Nietrzpiel Janina i Stanisław, Nowak Danuta i Kordian, Sepioło Helena i Stanisław, Plewińscy Helena i Stanisław, Smuga Stanisława i Jerzy, Wiśniewscy Zofia i Aleksander. Nowa Słupia - Rychter Mirosława i Zdzisław, Wójcik Cecylia i Jerzy, Storzysz Maria i Józef, Orlińscy Henryka i Władysław, Pankowscy Maria i Tomasz, Raczyńscy Regina i Stefan, Kowalscy Eugenia i Mieczysław, Róg Anna i Eugeniusz, Sitarz Zofia i Stanisław, Kaczor Marianna i Edward, Kozłowscy Adam i Zofia, Wójcik Jadwiga i Stanisław, Serwis - Orłowscy Janina i Jan, Mrozowscy Zdzisława i Stefan, Dębno - Pepaś Janina i Eugeniusz, Binkowscy Marta i Stanisław, Kita Krystyna i Stanisław, Bzymek Teresa i Tadeusz, Sikora Helena i Władysław, Sitek Józefa i Władysław, Jeziorko - Kupis Helena i Franciszek, Rapcia Helena i Henryk, Metryka Marianna i Bronisław, Kozłowscy Kazimiera i Marian, Wójciccy Maria i Władysław, Styczeń Anna i Stanisław. Milanowska Wólka - Jakubik Teresa i Witold, Gajek Krystyna i Zenon, Kucmin Maria i Mieczysław, Bartoszowiny - Cieślik Stanisława i Witold, Jeleniów - Baradziej Adela i Tadeusz, Wojciechowscy Krystyna i Bronisław, Siwoń Irena i Kazimierz, Różalscy Lidia i Stanisław, Deroń Irena i Józef, Wiącek Wanda i Stanisław, Trzcianka - Ceglarscy Danuta i Jan, Paprocice - Sala Helena i Kazimierz, Dębniak - Baradziej Marianna i Leon, Kowalscy Janina i Jan, Wróblewscy Helena i Edward.
.
poprzednia strona |1|2| z 2 następna|ostatnia
czytano: 10249 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2014-10-26 17:00:07
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"