Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Chełmowianki z nagrodą
W Tokarni już po raz dziewiąty odbył się Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny. W imprezie wzięło udział około 100 wystawców, ponad 50 gospodarstw agroturystycznych i Kół Gospodyń Wiejskich. Gminę Nowa Słupia reprezentował zespół śpiewaczy „Chełmowianki”. Panie oprócz występów scenicznych wzięły udział w konkursie kulinarnym pn. „Festiwal potraw z domowego ogródka”.
Do konkursu na najlepszą potrawę ze składników z przydomowego ogródka zgłoszono aż 38 dań. Jury uznało za najsmaczniejsze danie - placek przygotowany przez Małgorzatę Adach "Wiosenna łąka”, którego głównym składnikiem był szpinak. Drugą nagrodę zdobyły "Chełmowianki” za "Kotlet z ogródka”, a trzecią Koło Gospodyń Wiejskich w Grudzynach koło Imielna za zupę z młodej kapusty na kwaśnym mleku.
„Kotlet z Ogródka” to proste danie z kalafiora, którego po ugotowaniu należy zetrzeć. Następnie dodać jajko i odrobinę tartego żółtego sera. Po wymieszaniu składników obtaczany w tartej bułce i podawany z sosem koperkowym.
Gratulujemy „Chełmowianką”, które wspaniale promują Gminę Nowa Słupia. Na stoisku nie zabrakło elementów promujących Centrum Kulturowo – Archeologiczne i Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi.
czytano: 2189 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2014-06-04 11:38:55
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"