Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu dodatkowego
Skróty klawiszowe:
Skróty klawiszowe:
Strona główna » Aktualności » Harcerskie Święto w Nowej Słupi. Atrakcje dla dzieci.
Wójt Gminy Nowa Słupia zaprasza w sobotę 31 maja od godziny 16.00 wszystkie dzieci i mieszkańców gminy do Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi. Tego dnia odbędzie się podsumowanie 56 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego.
W imprezie weźmie udział około 700 harcerzy z całego kraju, którzy za metę Zlotu wybrali właśnie Nową Słupię. Dla dzieci i mieszkańców gminy wstęp wolny.
W programie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, dla których z okazji Dnia Dziecka przygotowano wiele znakomitych atrakcji. Można będzie spróbować sił na ściance wspinaczkowej, poskakać na trampolinie, dmuchanych piłkarzykach czy też wziąć udział w turnieju łuczniczym.
Niebywałą atrakcją Zlotu będzie pokaz broni z II wojny światowej, którą zademonstruje harcerska grupa rekonstrukcji historycznej „Odwet-Jędrusie”.
Młodzi harcerze w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach archeologicznych zobaczą i dowiedzą się jak produkowano żelazo przed 2000 tysiącami lat.
Natomiast dla miłośników piosenki harcerskiej organizatorzy również przygotowali nie lada gratkę. Na scenie amfiteatru Centrum w godzinach 19.00 - 20.00 odbędzie się Festiwal Tras Rajdowych.
Zapraszamy
czytano: 2081 razy
autor: nowaslupia.pl
data dodania: 2014-05-27 12:48:08
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów ...
Nowa Słupia - stolica gminy jest centrum usługowo-handlowym zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla turystów odwiedzających Góry Świętokrzyskie. Nowa Słupia zlokalizowana jest u podnóża Góry Święty Krzyż stanowi jeden z ...
Miejscowość Nowa Słupia słynie z odbywającej się dorocznie imprezy zwanej "Dymarki Świętokrzyskie", w czasie których organizowany jest pokaz wytopu żelaza z rudy metodą stosowaną przeszło 2000 lat temu.
Przewiń stronę do początku"